המדריך לבחירת האריזה הנכונה

המדריך לבחירת האריזה הנכונה

מגוון האריזות שקיים אצלנו הוא העדות המוצלחת ביותר לעובדה הבאה: לכל מוצר וצורך יש את הקופסה המתאימה לו.
איך בוחרים ומתאימים? בדיוק לשם כך כתבנו את המדריך הזה. כדי לעזור לך לבחור את פתרון הקרטון הנכון. בכל מקרה, אל תהססו לדבר אתנו, להתייעץ, לשאול או לחדש.


מודדים
כל אריזה מתחילה במדידה. מדידה של המוצר אותו תרצו לשלח. הקופסה הנכונה עבור אותו מוצר תהיה גדולה ממנו במעט, כדי להשאיר מקום לעיטוף – בין אם של אריזת מתנה ובין אם לטובת הגנה. אריזה קטנה מדי תדחוס את המוצר ועלולה להזיק לו, בעוד שאריזה גדולה מדי תגרום לו "לטייל" בתוכה.

דו גלי או חד גלי?
השלב השני הוא להחליט על הרכב חומר הגלם ממנו עשויה האריזה.
קרטו חד גלי למשל אידיאלי עבור פעולות שילוח של פריטים לא כבדים (עד 10 ק"ג) בעוד שקרטון דו גלי מתאים למשקל של עד 25 ק"ג.
אין כל כך צורך בקרטון דו גלי כדי לשנע גופיה, ומצד שני לא נעים לקבל נעליים בתוך קופסה שנמעכה, שלא לדבר על פריטים שבירים.
אותם גלים שהוזכרו לעיל יוצרים מעין צורת חליל, וזה מוביל אותנו ישירות לחומר הבא:
בעוד שרוב הקרטונים המוכרים נקראים C FLUTE, אפשר למצוא היום גם B FLUTE ו-A FLUTE. שניהם צרים יותר מה"גל" בקרטון השכיח אבל יכולים להיות חזקים יותר שכן הם דחוסים יותר.

צורה
גם בהקשר זה חשוב להתחיל מהמוצר. הרי ברור שבקבוק יין לא צריך את אותה אריזה שצריכה מגבת. ברור לא פחות שקופסה שחשוב לשמור על כיוונה – כמו באריזת מזון למשל – כדאי לאחוז מלמעלה.
אגבף סוגי הקופסאות שלנו נועדו לענות למרבית הצרכים המוכרים לנו בשוק. אם נדרשת לכם קופסה מסוג אחר או בגודל מסוים, אל תהססו לדבר איתנו.

אריזה מעוצבת וממותגת
היום, יש לא מעט עסקים שחושבים שלקנקן יש לפעמים ערך לא פחות מאשר לתוכנו . ואכן היום עסקים רבים בוחרים לייצר קופסאות ממותגות התואמות לשפת המותג מכל היבט.
אריזה ממותגת תורמת בלי שום ספק לתחושה הטובה של הלקוח ולרוב, התחושה הטובה של הלקוח היא מה שרצינו להשיג.
חשוב לציין כי בניגוד לעבר, אריזות ממותגות נמצאות היום בהישג יד מבחינות רבות: העיצוב הגרפי נוח לביצוע והאפשרויות הן רבות, הכמויות לא חייבות להיות מאד גדולות וגם המחירים נוחים יחסית.

מתלבטים? דברו איתנו ונשמח לעזור לכם לבחור

שתף את הפוסט